A hipnózis szó hallatán legtöbben valami furcsa, misztikus erőre gondolnak, amivel a hipnotizőr átveszi a hatalmat a kliens felett. Talán még ennél is félelmetesebb, hogy állítólag a kliens utólag semmire
nem emlékszik abból, ami közben vele történik. Mindennek tetejében ráadásul azt teszi, amit a hipnotizőr mond neki, akár még jóval később, a hipnózis befejezése után is.
Ennek a honlapnak az a célja, hogy ezeket, és sok más téves elképzelést eloszlasson, és megmutassa, hogyan lehet a hipnózist hatékony eszközként használni önmagunk, és mások segítése érdekében.
A hipnózisnak számos definíciója ismert, de a legrövidebb talán így hangzik: módosult tudatállapot, más szóval transzállapot. Éppen olyan módosult tudatállapot, vagy transzállapot, mint a meditáció. A különbség nem a folyamatban, vagy a transz mélységében van, hanem abban, hogy a meditáló személy egyedül, önerejéből kerül transzállapotba, és marad ott, míg a hipnózis során, egy külső személy is a segítségére van.
A transzállapotot mindenki saját maga hozza létre a hipnózisban éppen úgy, mint a meditáció során. Azonban, bárki, aki meditált már életében, minden bizonnyal megtapasztalta, hogy milyen nehéz ebben az állapotban maradni, és az ott rendelkezésre álló lehetőségeinket kihasználni. A meditáció során általában felmerül a kérdés belül, hogy most már transzban vagyok, vagy ezeket a dolgokat csak kitalálom, még mindig tudatosan? Ilyenkor a meditáló személy könnyen visszakapcsol normál tudatállapotba, és kezdheti az egészet elölről. Ha nem ez történik, akkor viszont a leggyakrabban az fordul elő, hogy egyszerűen elalszik. Ilyenkor ugyancsak kezdheti az egészet elölről, feltéve, hogy volt valami célja is a meditációval azon kívül, hogy megnyugtassa magát.
Miben segít a hipnózis:
- önbizalom, magabiztosság növelése
- vezető képzés, coaching
- párkapcsolati problémák
- depresszió, lelki krízis
- gyász feldolgozása
- alvászavarok
- félelmek, fóbiák, pánikbetegség
- szorongás kezelése
- regresszió, reinkarnáció
- testi fájdalmak enyhítése
- tanácsadás súlyos betegségek esetén
- függőségek kezelése (dohányzás, alkohol, csokoládéfüggőség, stb.)
- súlyproblémák (anorexia, bulimia, túlsúly) Az elhízás okainak feltárása.
- kényszerbetegségek (körömrágás, hajtépkedés, stb.)
- stressz kezelése (munkahelyi illetve magánéleti is)
- személyiségfejlesztés, teljesítmény növelés
- Félelem a baba várásnál
- Félelme. : tűtől , vizsgálatoktól,a nyilvános beszédtől.
- Fóbiák állatoktól, mélységtől
ÖNHIPNÓZIS : Megtanulod, hogyan programozd saját magad céljaid elérése érdekében: